קבוצה טיפולית אנליטית

קבוצת תמיכה - מרכז סי בי טי חיפה

קבוצה טיפולית אנליטית

קבוצה טיפולית אנליטית

הקבוצה הטיפולית האנליטית מונה 6-8 משתתפים ומתקיימת אחת לשבוע למשך שעה וחצי.

הקבוצה מיועדת לסייע למשתתפיה לממש התפתחות אישית, והתגברות על מחסומים אישיים.

בתהליך משותף הכולל את המשתתפים והמנחה נוצר מקום של שייכות, ביטחון ותמיכה ובו זמנית גם מקום מאתגר ומחזק.

הקבוצה מייצרת מצב טבעי, המקביל לסיטואציות מגוונות בחיים, על האתגרים והפוטנציאלים שבהן.

לאור זאת, מטרת הקבוצה היא לאפשר לכל אחד מחבריה להשתנות ולהתפתח בכיוונים הנחוצים לו בחייו ולחזקו בדרכו האישית הייחודית תוך כדי השתתפות ותרומה הדדית עם שאר המשתתפים.

 

טיפול קבוצתי במרכז סי בי טי בחיפה - טיול פסיכולוגי בחיפה

העבודה בקבוצה מבוססת על הרחבת ההתנסות של המשתתפים בצורות שונות של יחסים בין אישיים תוך כדי הגדלת מודעות עצמית, פיתוח תקשורת בין-אישית וחיזוק יכולות במגוון תחומי חיים.

לפיכך, ככל שהמשתתף גלוי, אותנטי ונאמן לעצמו, הוא תורם לאיכותה של הקבוצה ולעצמו כאשר המנחה מתרגם את המתרחש בקבוצה בהתאם לצרכי ההתפתחות האישית והלמידה של כל חבר בקבוצה.

המשתתפים יכולים לעבור שינוי שהציבו לעצמם כמטרה גם דרך הזדהויות עם משתתפים אחרים. מלבד האפשרות לחוות ושינוי באמצעות הזדהויות, המשתתפים מוזמנים לבטא עצמם דרך שיתוף מעולמם הפנימי והתייחסות למשתתפים אחרים.

שיתוף האחרים בעולם הפנימי שלי וההתייחסות לאחרים – הינם שני עמודי התווך של ההשתתפות הקבוצה הטיפולית. עם זאת, לכל חבר בקבוצה קיים החופש לבחור את אופן השתתפותו. 

המשתתפים והמנחה מחויבים לשמירת סודיות ביחס לחומר האישי שיועלה בקבוצה ולהימנע מחשיפת כל פרטים מזהים של משתתפים אחרים. בנוסף, המשתתפים מתבקשים להימנע מלעבד תכנים מחוץ לקבוצה ולהקפיד להחזיר לקבוצה תכנים, שיחות ותובנות שנוצרו מחוץ לה ובין המפגשים.

ייעוץ זוגי בצפון

לפרטים נוספים ויצירת קשר:

התקשרו: 04-6157797

או מלאו פרטים ונחזור בהקדם: