שלבים בטיפול CBT

קליניקת מומחים לטיפול קוגניטיבי-התנהגותי ​

טיפול CBT

שלבים בטיפול CBT

קליניקת מומחים לטיפול קוגניטיבי-התנהגותי

חיפה - מרכז הכרמל // רמת ישי

שלבים בתהליך הטיפול הקוגניטיבי - התנהגותי במרכז – CBT – קליניקת מומחים:

שלב ראשון: הפניה לטיפול

הגעת למסקנה שהיית רוצה לנסות ולהתחיל טיפול פסיכולוגי? אנו יודעים שזה רגע משמעותי בשבילך ונרצה לעזור לך לקבל מענה כמה שיותר מהר.

הפניה לטיפול נעשית באחת משלוש האפשרויות הבאות:

  1. יצירת קשר טלפוני: 04-6157797
  2. מילוי טופס מקוון באתר: https://www.cbtclinic.co.il/contact-us/
  3. דוא"ל: [email protected]

לאחר מכן, הגב' מירי רבינוביץ, מתאמת הטיפול במרכז CBT, תאגד את החומר שהתקבל בפניה ותיצור איתך קשר (לרוב עד יומיים מיום הפניה). בהמשך, גב' שני כהן וד"ר איתי אדרס, מנהלי הקליניקה, יעברו על פרטי הפניה לטיפול ויעבירו אותה למטפל בעל ניסיון מקצועי מתאים בכדי שיצור איתך קשר ויזמין אותך למפגש "אינטייק"- מפגש הערכה ראשוני.  

שלב שני: הערכה והתאמת תכנית טיפולית

במפגש ה"אינטייק" תתבצע הערכה לקושי ולצרכים שלך. במפגש זה המטפל ישאל שאלות רבות על ההיסטוריה של הקושי ועל פרטים הקשורים לעבר ולהווה שלך; זאת במטרה שהמטפל יוכל להבין ולהמשיג את הקושי ואת הסיבות מדוע הקושי לא נפתר עד כה. לאחר מכן המטפל יגבש יחד עמך מטרות טיפוליות ואת דרך העבודה המשותפת והם אלה שיהוו את התוכנית הטיפולית. שלב זה הוא גם שלב בדיקת ההתאמה לטיפול והתאמת המטפל אלייך ולהפך, בכדי שתוכלו לצאת לדרך יחד.

שלב שלישי: לימוד ואימון אסטרטגיות יעילות להתמודדות עם קושי

בשלב זה, אתה והמטפל תבחרו יחד את המטרה הראשונה עליה תתחילו לעבוד. בתהליך הטיפולי תנסו להבין מה משמר את הקושי: דפוסי חשיבה, אסטרטגיות התמודדות התנהגותיות, קושי בוויסות רגשי ו/או פיזיולוגי. לאחר הבנת הגורמים המשמרים, המטפל ילמד אותך אסטרטגיות התמודדות חדשות ויעילות. הלימוד ילווה באימון ותרגול של אסטרטגיות אלו, תוך מתן משימות בית.

שלב רביעי: יישום בחיי היומיום

המטפל יסייע לך ליישם את האסטרטגיות הללו במהלך חיי היומיום שלך ויעזור לך בקושי הספציפי אותו הגדרת, וכן יעזור להכליל ולשנות התבוננות והתנהגות באתגרי חייך השונים. המוקד הטיפולי וקצב ההתקדמות בטיפול יהיה לפי הצורך שלך ותמיד בהסכמה ומלווה בהסברים ורציונל.

נשמח לסייע !