סדנת MBCT

הסדנה בנויה על פי מודל MBCT= Mindfulness Based Cognitive Therapy, שפותח להתמודדות עם דכאון וחרדה ומשלב מיינדפולנס יחד עם עקרונות מעולם הטיפול הקוגניטיבי התנהגותי.

צרו קשר להרשמה ולפרטים נוספים:

אודות סדנת MBCT

הסדנה בנויה על פי מודל MBCT= Mindfulness Based Cognitive Therapy, שפותח להתמודדות עם דכאון וחרדה ומשלב מיינדפולנס יחד עם עקרונות מעולם הטיפול הקוגניטיבי התנהגותי.  הסדנה נחקרה מדעית ומוגשת באופן נרחב במערכת הבריאות הציבורית באנגליה, כמעניקה תמיכה בהתמודדות עם תסמיני דיכאון וחרדה. 

תרגול מיינדפולנס מסייע לנו להכיר את תבניות התודעה והחשיבה, ולהיחלץ מדפוסי חשיבה והתנהגות אוטומטיים, העלולים להוביל להתפתחות אפיזודות חריפות של חרדה או דיכאון. הסדנה אינה מתאימה לאנשים המצויים כרגע במצב של משבר דיכאוני/חרדתי אקוטי. ההשתתפות בקבוצה מחייבת נוכחות בכל המפגשים ותרגול יומיומי. אין צורך בניסיון קודם במדיטציה.הסדנה מיועדת לסייע בהתמודדות עם תסמיני חרדה או דיכאון, לאלו המעוניינים לשפר את איכות חייהם.

התהליך בסדנה הנו תהליך אישי בקבוצה, ומבוסס על לימוד ותרגול. יחד עם זאת המפגש עם משתתפים אחרים החווים חוויה דומה, יכול לסייע ולהקל על תחושת הבדידות בחוויית הדיכאון ו/או החרדה. המנחה יסייע לחברי הקבוצה להתבונן בחוויות המתרחשות ברגע הנוכחי. ההתרחשויות המיידיות מקבלות קדימות על חוויות מהעבר, כך שהמנחה יסייע למשתתפים לפתח “אני מתבונן” בחוויה כחלופה ל”אני מזדהה” ומזוהה עם החוויה. הסדנה מאפשרת הזדמנות לכל משתתף להיות עד/ה לתהליך של משתתפים נוספים בקבוצה, ללמוד על עצמו/ה מעצם נוכחותו בקבוצה.

סדנת ה- MBCT אינה מהווה תחליף לטיפול פסיכולוגי או לטיפול פסיכיאטרי תרופתי, אלא מציעה נדבך נוסף במערך הטיפולי, המסייע לנו להתמודד עם אתגרים שונים ומשתנים. הסדנה מוגבלת בזמן, ויכולה להצטרף למערך טיפולי קיים, הכולל שיחות ו/או טיפול תרופתי, באופן שיעצים את האפקט הטיפולי הכולל, ויחזק את החוסן הנפשי והגמישות הפסיכולוגית.

תאריכים ומידע על הסדנה:

הסדנה בת 9 מפגשים, בחיפה. צרו קשר למידע נוסף


צרו קשר לפרטים נוספים: