סדנת MBCT

הסדנה בנויה על פי מודל MBCT= Mindfulness Based Cognitive Therapy, שפותח להתמודדות עם דכאון וחרדה ומשלב מיינדפולנס יחד עם עקרונות מעולם הטיפול הקוגניטיבי התנהגותי.

אודות סדנת MBCT

Mindfulness-Based Cognitive Therapy, טיפול קוגניטיבי מבוסס מיינדפולנס (קשיבות), היא תוכנית טיפולית מבוססת פרוטוקול אשר נחקר רבות ונמצא יעיל לטיפול בהפרעות חרדה, סטרס, כאב גופני, דכדוך, מחשבות טורדניות, הפרעות שינה ובאופן מיוחד לאלה המתמודדים עם דיכאון חוזר ונשנה.
מיינדפולנס, קשיבות, הוא הלך רוח, מצב פסיכולוגי המאופיין בתשומת לב מכוונת, עירנית ומכוונת לרגעי ההווה, תוך השהייה של ביקורתיות ותגובתיות אוטומטית.
מטרת התוכנית היא שיפור איכות החיים על ידי רכישת כלים מבוססים מיינדפולנס וטיפול קוגניטיבי התנהגותי המסייעים בצמצום ההשפעות המגבילות והמכבידות של קשיי הוויסות השונים.
תרגול מיינדפולנס הינו אימון מוחי המסייע לנו להכיר את תבניות התודעה והחשיבה, ולהיחלץ מדפוסי חשיבה והתנהגויות אוטומטיים, העלולים להוביל להתפתחות אפיזודות של חרדה ודיכאון.

MBCT הוכחה מדעית כטיפול יעיל ומשמעותי בצמצום הסכנה להישנות של דכאון, ובשיפור רווחת החיים המדווחת של המשתתפים בה.

תרגול מיינדפולנס מחדד את המודעות למחשבות האוטומטיות ודרך אימון מוחי עוזר לחזק איזורים במוח המעודדים ויסות רגשי ומקטין איזורים מוחיים המעודדים חשיבה שלילית והישרדותית. במקום להיות נתונים להשפעות החיצוניות, תרגול מיינדפולנס מחזק את היכולת שלנו להיות בעלי הבית של התודעה שלנו ומשיב לנו לפחות חלק מזכות הבחירה איך להרגיש ולחשוב.

על הסדנה

הסדנה מורכבת משמונה מפגשים בני כשעתיים וחצי כל מפגש ויום תרגול ארוך ביום שישי.

התהליך בסדנה הנו אישי בקבוצה, ומבוסס על לימוד ותרגול. יחד עם זאת המפגש עם משתתפים אחרים החווים חוויות דומות, יכול לסייע ולהקל על תחושת הבדידות שבחוויה של דיכאון או חרדה. המנחה מסייעת לחברי הקבוצה להתבונן בחוויות המתרחשות ברגע הנוכחי.

השתתפות בקבוצה מחייבת נוכחות בכל המפגשים ותרגול אישי יומיומי של תרגילי בית אשר ינתנו במהלך התוכנית. אין צורך בניסיון קודם במדיטציה.

מנחת הסדנה

הסדנה תועבר על ידי ירדן גולדשטיין, מטפלת רגשית קלינית (M.A.A.T)
בוגרת תוכנית הכשרת מנחי MBCT של מכון מודע-אוניברסיטת רייכמן ומתרגלת וותיקה.

תאריכים ומידע על הסדנה:

הסדנה בת 9 מפגשים, בחיפה.

המפגשים יתקיימו בימי שני, ומפגש אחד ארוך ביום שישי. 

תאריכים : ימי שני 5.9, 12.9, 19.9 3.10, 24.10, 31.10, 7.11 18.11- יום שישי- יום תרגול ארוך, 21.11. שעות 19:15-21:45.

צרו קשר לפרטים נוספים: