קורס MBCT

הקורס בנוי על פי מודל MBCT= Mindfulness Based Cognitive Therapy, שפותח להתמודדות עם דכאון וחרדה ומשלב מיינדפולנס יחד עם עקרונות מעולם הטיפול הקוגניטיבי התנהגותי.

צרו קשר להרשמה ולפרטים נוספים:

אודות קורס MBCT

הקורס בנוי על פי מודל MBCT= Mindfulness Based Cognitive Therapy, שפותח להתמודדות עם דכאון וחרדה ומשלב מיינדפולנס יחד עם עקרונות מעולם הטיפול הקוגניטיבי התנהגותי.  הקורס נחקר מדעית ומוגש באופן נרחב במערכת הבריאות הציבורית באנגליה, כמעניק תמיכה בהתמודדות עם תסמיני דיכאון וחרדה. 

תרגול מיינדפולנס מסייע לנו להכיר את תבניות התודעה והחשיבה, ולהיחלץ מדפוסי חשיבה והתנהגות אוטומטיים, העלולים להוביל להתפתחות אפיזודות חריפות של חרדה או דיכאון. הקורס אינו מתאים לאנשים המצויים כרגע במצב של משבר דיכאוני/חרדתי אקוטי. ההשתתפות בקבוצה מחייבת נוכחות בכל המפגשים ותרגול יומיומי. אין צורך בניסיון קודם במדיטציה.הקורס מיועד לסייע בהתמודדות עם תסמיני חרדה או דיכאון, לאלו המעוניינים לשפר את איכות חייהם.

התהליך בקורס הנו תהליך אישי בקבוצה, ומבוסס על לימוד ותרגול. יחד עם זאת המפגש עם משתתפים אחרים החווים חוויה דומה, יכול לסייע ולהקל על תחושת הבדידות בחוויית הדכאון ו/או החרדה. המנחה יסייע לחברי הקבוצה להתבונן בחוויות המתרחשות ברגע הנוכחי. ההתרחשויות המיידיות מקבלות קדימות על חוויות מהעבר, כך שהמנחה יסייע למשתתפים לפתח “אני מתבונן” בחוויה כחלופה ל”אני מזדהה” ומזוהה עם החוויה. הקורס מאפשר הזדמנות לכל משתתף להיות עד/ה לתהליך של משתתפים נוספים בקבוצה, ללמוד על עצמו/ה מעצם נוכחותו בקבוצה.

קורס ה- MBCT אינו מהווה תחליף לטיפול פסיכולוגי או לטיפול פסיכיאטרי תרופתי, אלא מציע נדבך נוסף במערך הטיפולי, המסייע לנו להתמודד עם אתגרים שונים ומשתנים. הקורס מוגבל בזמן, ויכול להצטרף למערך טיפולי קיים, הכולל שיחות ו/או טיפול תרופתי, באופן שיעצים את האפקט הטיפולי הכולל, ויחזק את החוסן הנפשי והגמישות הפסיכולוגית.

תאריכים ומידע על הקורס:

הסדנה בת 9 מפגשים, בחיפה.

המפגשים יתקיימו בימי שני בשעות 19:15-21:30, ומפגש אחד ארוך ביום שישי בשעות 08:30-14:30.

מועדי הסדנה: 5.2, 12.2, 19.2, 26.2, 4.3, 11.3, 18.3, 22.3(יום שישי בבוקר, תרגול).

 

 

צרו קשר לפרטים נוספים:

חיפה - מרכז הכרמל // רמת ישי