טיפול באומנות

קליניקת מומחים לטיפול קוגניטיבי-התנהגותי ​

קליניקת המומחים לטיפול פסיכולוגי קוגניטיבי התנהגותי בחיפה | CBT Center

טיפול באומנות

קליניקת מומחים לטיפול קוגניטיבי-התנהגותי

חיפה - מרכז הכרמל // רמת ישי

בואו נדבר על זה

טיפול באומנות

תרפיה באמנות:
​זוהי גישה אינטגרטיבית, המשלבת עקרונות מתחומים שונים כמו חינוך, אמנות ופסיכולוגיה, אשר מבוססת על הרעיונות כי לתהליך יצירת האמנות ישנו כוח מרפא, וכי ההתבוננות והחקירה של היצירות מהווה חלון לעולם הפנימי ולתכנים תת-מודעים של המטופל.

התערבויות טיפוליות מבוססות אמנות עושות שימוש בחומרי יצירה מגוונים ובתהליכי יצירה שונים, כגון: ציור, פיסול, קולאז', צילום ועוד. השימוש בשפה האמנותית ובאמצעי הבעה בלתי-מילוליים מרחיב את יכולת הביטוי הרגשי, מאפשר התבוננות על תכנים פנימיים מזווית מבט חיצונית, מאפשר הפחתת סטרס ומזמן התנסויות באסטרטגיות התמודדות שונות.

טיפול באומנות בחיפה

תרפיה קוגניטיבית התנהגותית באמצעות אמנות (CBARTS):
​זהו תחום טיפול חדשני, המציע שילוב של שתי הגישות הטיפוליות – CBT ותרפיה באמנות.
שתי הגישות משלימות זו את זו ויוצרות ביחד מסגרת טיפולית רחבה ומגוונת, המסייעת ליצירת טיפול ממוקד, קצר מועד, מכוון מטרה ויעיל, יחד עם שימוש בשפה יצירתית חווייתית מהנה וזורמת, וחיבור לכוחות הריפוי של האמנות.
מסגרת טיפולית ייחודית זו נחקרה מדעית ונמצאה אפקטיבית בשינוי וריפוי של מגוון קשיים פיזיים ורגשיים, והיא מתאימה למצבים כגון: פוביות והתקפי חרדה, דיכאון והפרעות מצב רוח, הפרעה אובססיבית קומפולסיבית (OCD), הפרעות קשב וריכוז, הפרעות התנהגות, הפרעות שינה, הפרעות פוסט-טראומטיות, קשיים במערכות יחסים; משברי חיים ועוד.

הטיפול ניתן לילדים, מתבגרים ומבוגרים, ואינו מצריך ידע או ניסיון קודם באמנות.

קליניקת המומחים לטיפול פסיכולוגי קוגניטיבי התנהגותי בחיפה | CBT Center