קבוצת CBT אונליין קצרת מועד

צרו קשר

טיפול קוגניטיבי- התנהגותי CBT)) הינו טיפול פסיכולוגי ממוקד מטרה, בעל יעדים ברורים, לרוב קצר מועד ומתמקד בפתרון בעיות. טיפול זה נחקר רבות ונמצא יעיל מאד בסיוע לקשיים רגשיים שונים בקרב ילדים, מתבגרים ומבוגרים.

טיפול אונליין נחקר רבות ונמצא כי הינו יעיל ואינטימי כמו טיפול פרונטלי. טיפול במסגרת זו יתאים גם עבור אנשים השוהים בחו"ל, אנשים המתגוררים בערים שונות בארץ ואנשים אשר מתקשים להגיע לקליניקה באופן פיזי.

הרכב הקבוצות: הקבוצות מיועדות לאנשים אשר חווים ביום יום התמודדות עם מצבי לחץ, מתח, עייפות ומצוקה שונים. בכל קבוצה יהיו בין 3-8 משתתפים, בני 20 ומעלה. 

תהליך העבודה הקבוצתי: המפגשים הקבוצתיים מחולקים ל 4 נושאים (מודולות). כל מודולה עורכת שלושה מפגשים ועוסקת במרכיב משמעותי בחוויה ובהתנהלות אשר משפיע על הרווחה האישית. ניתן להרשם לכל מודולה בנפרד. המודולות שנתמקד בהן: חלק קוגניטיבי, חלק פיזיולוגי, חלק התנהגותי (אסטרטגיות התמודדות) וחלק רגשי. פירוט על כל מודולה תוכלו למצוא למטה.

בקבוצה נלמד ונחקור את מרכיבי החוויה הכוללים את ארבעת נושאי המודלות, מתוך ההבנה שמרכיבים אלו לרוב משמרים את המצוקה והסבל ולכן כדאי להתעמק בהם. ננסה ללמד ולתת רעיונות להתבוננות חדשה, תרגול ויישום בכל אחת מהמודולות על מנת לשנות את מעגל הסבל.

המפגשים יתקיימו בימי שני מ – 9:00 עד 10:30.

חלק קוגניטיבי

מודולה זו עוסקת בדרך בה אנו מפרשים את העולם. פרושים אלו משפיעים על החוויה הרגשית שלנו, על הפיזיולוגיה שלנו ועל אסטרטגיות ההתנהגות שלנו. מצבי לחץ מאופיינים במחשבות שליליות או קטסטרופליות של האדם לגבי מצבו וכן בפחד מאובדן שליטה. לכן, בחלק זה נעבוד על האופן בו האדם מפרש ותופס אירועים שונים בחייו. נלמד ונסייע בזיהוי מלכודות חשיבה ודפוסי חשיבה בלתי יעילים ולא מדויקים אשר גורמים לסבל רב.

חלק פיזיולוגי

במצבי לחץ ומתח נחוש דפיקות לב מואצות, הזעה, תחושת קוצר נשימה, אי נוחות בחזה, חולשה, סחרחורת ועוד. בקבוצה, נלמד על מערכת העוררות (המערכת הסימפתטית) אשר אחראית על תהליכים פיזיולוגיים המתרחשים בגופנו ומסבירים את התסמינים הגופניים שחווה האדם. נלמד טכניקות וויסות, על מנת להפעיל את מערכת הרגיעה של הגוף (הפרא-סימפתטית) כדי לחזור לאיזון ולהשקיט את מערכת העוררות. נלמד מספר סוגי הרפיות, תרגול הפניות קשב וניהול מתח, ותרגולים מעולם המיינדפולנס- היכולת להיות בקשיבות עם מודעות למה שקורה ברגע מסוים.

חלק התנהגותי

בחלק זה נלמד ונעמיק באסטרטגיות ובדפוסים שסיגלנו סביב הבעיה ובכלל בחיי היום יום במצבי חיים שונים- אסטרטגיות שלעיתים קרובות משמרות את המצוקה. נבחן מאילו מצבים אנו נמנעים ואילו פעולות אנו עושים כדי לתת לעצמנו בטחון אך בפועל פוגעות בנו בטווח הארוך. ננסה לסגל דפוסי התמודדות אחרים אשר יוכלו לחלץ אותנו ממעגל הסבל בו אנו שרויים.

חלק רגשי

בחלק הרגשי נלמד על חשיבות המערכת הרגשית שלנו. תפקיד הרגשות ומנעד הרגשות. נעסוק בזיהוי ושיום רגשות, נכיר בספקטרום הרגשות ועוצמות הרגשות. ננסה לגלות מאילו רגשות אנו מפחדים ועושים הכל על מנת לא לחוש אותם ואילו רגשות משתלטים עלינו ולאו דווקא לטובתנו. ננסה להתקרב לאותם רגשות שאנו נמנעים מלחוש, על מנת להרחיב את הספקטרום הרגשי שלנו, אשר יסייע לנו בעת מצבי לחץ שונים וישמשו כחלק מתהליך הוויסות.

גלילה לראש העמוד
Call Now Button