טיפול וייעוץ זוגי

קליניקת מומחים לטיפול קוגניטיבי-התנהגותי ​

טיפול CBT

טיפול וייעוץ זוגי

קליניקת מומחים לטיפול קוגניטיבי-התנהגותי

חיפה - מרכז הכרמל // רמת ישי

צרו קשר

טיפול וייעוץ זוגי במרכז לטיפול קוגניטיבי - התנהגותי בחיפה

למי מיועד טיפול ויעוץ זוגי?

בני זוג מהווים מערכת חברתית המתפתחת לאורך החיים ומזמנת אתגרים וקשיים שונים. כל בן זוג מביא עמו לתוך מערכת היחסים שאיפות, צרכים, מניעים, ערכים ומאפיינים אישיותיים משלו שאינם עולים תמיד בקנה אחד עם אלו של בן הזוג השני. קונפליקטים בין צרכים שונים של בני זוג כמו גם אירועי חיים מכוננים (כדוגמת פיטורין, אובדן במשפחה) עלולים להוביל למשברים בחיי הזוגיות.

זוגות רבים חווים קשיים הנוגעים לנושאים של גידול ילדים, אינטימיות, תקשורת, מיניות ועוד. קשיים אלו עשויים להוביל לרגשות כעס, קנאה, אכזבה, תסכול, אשמה ובושה. לעיתים בוחרים בני הזוג לפנות לייעוץ וטיפול פסיכולוגי זוגי בכדי לשפר את התקשורת ואת מערכת היחסים ביניהם.

ייעוץ זוגי בצפון

טיפול זוגי קוגניטיבי התנהגותי

טיפול זוגי קוגניטיבי התנהגותי הינו טיפול המתמקד בפתרון קשיים זוגיים. הטיפול מתבסס על ההנחה לפיה מקור הקושי טמון בפרשנות לא מותאמת אותה מייחס האדם לאירוע מסוים. פרשנות זו היא שיוצרת קשיים רגשיים והתנהגותיים בחייו האישיים והזוגיים. על כן, החלפת הפרשנות הלא מותאמת בפרשנות מסתגלת יותר תוביל לשינוי רגשי והתנהגותי של האדם כלפי עצמו וכלפי בן זוגו.

הטיפול מתחיל בהגדרת יעדים ברורים אותם בני הזוג מעוניינים להשיג. לאחר מכן, עובד המטפל בשיתוף פעולה מלא עם בני הזוג ומספק להם "ארגז כלים" בעזרתו יוכלו להשיג את השינוי הרצוי. הטיפול מתמקד במחשבות ובציפיות של כל אחד מבני הזוג, בתקשורת ביניהם, בצמצום התנהגויות קונפליקטואליות וביצירת התנהגויות המחזקות את הקשר הזוגי. טיפול ממוקד מסוג זה מוביל לשיפור בפרק זמן קצר יחסית.

במרכז ניתן לקבל טיפול זוגי על ידי מטפלים בעלי הכשרה וניסיון בייעוץ ובטיפול זוגי.

ייעוץ זוגי בחיפה