אימון מוחי במיינדפולנס

הפחתת מתחים על פי גישת MBSR

קורס בן תשעה מפגשים

לפתח קשיבות – מיינדפולנס (mindfulness) בחיי היומיום שלנו ובמדיטציה.

נכיר ונתרגל יחד טכניקות מיקוד והתבוננות שמסייעים בהרגעת הגוף, השקטת התודעה.

צרו קשר להרשמה ולפרטים נוספים:

מכון מודע למיינדפולנס, מדע וחברה בבית ספר ברוך איבצ'ר לפסיכולוגיה

ומרכז CBT –  קליניקת מומחים לטיפול קוגניטיבי-התנהגותי

 מתכבדים להזמינכם

לקורס בן תשעה מפגשים בנושא

אימון מוחי במיינדפולנס

הפחתת מתחים על פי גישת MBSR

 

הנכם מוזמנים לקורס בן תשעה מפגשים בהם נלמד לפתח ולטפח קשיבות (mindfulness) בחיי היומיום ובמדיטציה. בקורס נכיר ונתרגל יחד טכניקות מיקוד והתבוננות שמסייעים בהרגעת הגוף, השקטת התודעה, חיזוק היציבות הנפשית ושיפור ההתמודדות עם מה שהחיים מביאים. הקורס בנוי על פי מודל MBSR שפותח ונחקר מדעית בארה"ב ובאנגליה ונמצא כעוזר להתמודדות עם מתח, וחרדה, כאב כרוני ודיכאון.

*מספר המקומות בכל סדנה מוגבל

מה זה "מיינדפולנס"?

קשיבות, או מיינדפולנס, היא סוג של תשומת לב שאפשר לפתח על ידי אימון ותרגול. כשאנחנו על "טייס אוטומטי", אנו מגיבים אוטומטית ומתוך הרגל. חיים שיש בהם אוטומטיות רבה עלולים להוביל לתגובות מזיקות, מחשבות טורדניות, פגיעה בקשרים בין-אישיים, ואפילו חרדה ודיכאון. ללא קשיבות, אנחנו עלולים להחמיץ רגעים יקרים, להתייחס אל מה שסביבנו בשיעמום, רוגז, או פשוט כמובן מאליו.

פיתוח של קשיבות יכול לסייע לנו להיות רגועים יותר, מאושרים יותר, ומחוברים יותר לעצמנו ולאחרים. המחקר המדעי מראה שיש לכך גם השלכות בריאותיות ונפשיות משמעותיות.

מכון מודע למיינדפולנס, מדע וחברה

המכון הוקם בשנת 2009 ע"י חוקרת המוח ד"ר נאוה לויט בן-נון בבית ספר ברוך איבצ'ר לפסיכולוגיה, במרכז הבינתחומי הרצליה, מתוך הצורך בשיתוף פעולה בין החזית המדעית בחקר המוח אימונים ותרגילים מנטליים. המכון מקדם את הבנת האדם ואת הדרכים בהן ניתן להפחית אי-נחת ולהעצים אושר ורווחה נפשית. פעילויות המכון בקהילה כוללות הכשרות והשתלמויות לאנשי מקצוע וכן קורסים לקהל הרחב בתחומי הרפואה, עסקים, חינוך ועוד.

מה כולל הקורס?

  • 27 שעות לימוד: 9 מפגשים בני שעתיים וחצי ללימוד המיינדפולנס ומפגש חד-פעמי הנמשך שש שעות ומאפשר תרגול רצוף של הנלמד במהלך הקורס
  • כל מפגש יכלול תרגול מונחה בישיבה על כסא, או בשכיבה על מזרון (למי שיכול ורוצה). כמו כן כל שיעור יכלול הרצאה (קצרה) ושיחה פתוחה
  • יינתנו תרגילים לבית, חוברת והקלטות שמע עם הנחיות
  • יש להקדיש בכל יום 45-30 דקות לתרגול ביתי
  • קבוצה של 20-15 משתתפים

למי מיועד הקורס

הקורס פתוח לציבור הרחב. קבלה לקורס מותנית במילוי טופס פרטים אישיים בראיון אישי עם המנחה לפני מועד תחילת הקורס. הטפסים והראיונות ישמרו באופן סודי ומטרתם לוודא התאמה של המשתתפים לתכני הלימוד.

מנחי הקורס

המנחים והמנחות הוכשרו על ידי מכון מודע ואוניברסיטת בנגור בריטניה. המנחים בעלי תארים מתקדמים בתחומים רלוונטיים, הכשרה וניסיון בהוראת מיינדפולנס ומביאים איתם ניסיון חיים וניסיון מקצועי רב.

 

 

 

 

 

צרו קשר לפרטים נוספים על קורס אימון מוחי במיינדפולנס

חיפה - מרכז הכרמל // רמת ישי