טיפול בהפרעות שינה

קורס לאיכות השינה - קרן אור חן

טיפול בהפרעות שינה

שינה היא אחד הצרכים הבסיסיים המשפיע באופן דרמתי על איכות החיים – ברמת הויסות הרגשי, התפקוד הקוגניטיבי (זכרון, קשב וריכוז, שיפוט), התנהגות בינאישית יעילה והבריאות הפיזיולוגית-ביולוגית (מערכת החיסון, בניית רקמות וכד').

מיועד לכל מי שחווה:

קשיי הירדמות

יקיצות לילה מרובות

 יקיצת בוקר מוקדמת מדי

טיפול בהפרעות שינה

טיפול בהפרעות שינה CBT-I

נדודי שינה (אינסומניה) היא הפרעה נפוצה מאד, שמתבטאת בקשיים להירדם או לישון ברציפות במהלך הלילה.
טיפול CBT-I) Cognitive Behavioral Therapy for Insomnia) הוא פרוטוקול טיפולי מובנה, המסייע למטופל לזהות דרכי חשיבה והתנהגות המחמירות ו/או משמרות את נדודי השינה ולהחליפן בדרכי חשיבה והתנהגות שמקדמים שינה איכותית ובריאה.
בנוסף, הטיפול כולל גם לימוד ותרגול של מיומנויות הרפיה וויסות פסיכו-פיזיולוגי.
CBT-I הינו טיפול ממוקד וקצר מועד (נמשך מספר שבועות בלבד), אשר הוכח מדעית כיעיל, ומומלץ על ידי רופאים, פסיכיאטרים, פסיכולוגים ואנשי טיפול נוספים.
ניתן לטפל בנדודי שינה בעזרת CBT-I גם במקרים הבאים: כאשר ההפרעה נמשכת זמן רב; כאשר ישנה תלות בכדורי שינה; וכאשר ישנן בעיות רקע נוספות שעלולות להפריע לשינה, רפואיות ו/או רגשיות (למשל כאבים כרוניים, חרדה, דיכאון וכדומה).
תוצאות הטיפול נשמרות לטווח הארוך, גם לאחר סיומו.
הטיפול ניתן על ידי מטפלת מומחית עם הכשרה ייעודית ב- CBT-I, בעלת ניסיון רב בטיפול והדרכה בתחום זה. אתם מוזמנים ליצור קשר ולקבל הערכה והכוונה מותאמת אישית לצרכיכם.
יש לציין כי במרכז אנו מציעים גם טיפולים למגוון הפרעות שינה נוספות, כגון: סיוטים, ביעותי לילה ושיתוק שינה.

טיפול בסיוטי לילה – CBT-N

סיוטי לילה הם חלומות אינטנסיביים הגורמים להתעוררות, המלווה לעתים קרובות בעוררות פיזיולוגית (דפיקות לב, קשיי נשימה, הזעה, רעד וכדומה) ו/או ברגשות סוערים (כמו פחד, כעס או עצב).
מרבית האנשים אינם יודעים כי סיוטי לילה ניתנים לטיפול, וכי ניתן להתגבר עליהם באמצעות טיפול קוגניטיבי התנהגותי ייעודי.
טיפול CBT-N גם הוא פרוטוקול טיפולי מובנה, המסייע להתמודדות עם סיוטי הלילה באמצעות מספר רכיבים, ביניהם: הקניית מידע פסיכו-חינוכי על התופעה; שימוש בטכניקות חשיפה ייעודיות וייחודיות, ואימון בטכניקות לוויסות פסיכו-פיזיולוגי.
זהו טיפול ממוקד, קצר מועד ויעיל, המוביל לשיפור בתדירות ועוצמת סיוטי הלילה, ולשיפור איכות השינה בלילה ואיכות החיים ביום.
טיפול בהפרעות שינה בחיפה