טיפול בנוירופידבק לילדים ונוער

טיפול קוגניטיבי התנהגותי בחיפה וברמת ישי

טיפול בנוירופידבק

נוירופידבק (EEG Neurofeedback) הינה שיטת טיפול המספקת פידבק (משוב) בנוגע לגלי המוח של האדם ומאפשרת לאדם לאמן את מוחו, זאת תוך שימוש בטכנולוגיה ממוחשבת מתקדמת.

בטרם התחלת הטיפול, יש לבצע אבחון נוירופידבק (QEEG) שמטרתו למדוד את גלי המוח של האדם באזורים מוחיים שונים ולבחון האם ישנם אזורים בהם דפוסי המוח אינם בטווח הנורמה.

במסגרת האבחון, מחבר המאבחן חיישנים לראשו של הנבדק המודדים תדרים שונים של פעילות חשמלית המיוצרים במוחו ומספקים מעין מפה של פעילות המוח (פרוצדורה זו לא כרוכה בכאב). לאחר מכן, בודק המאבחן עד כמה מפת הפעילות המוחית של הנבדק דומה למפת הפעילות המוחית באוכלוסייה הרגילה, בהתאם למינו וגילו. ממצאי אבחון זה מסייעים למאבחן להתאים עבור הנבדק תכנית טיפולים אישית.

במסגרת טיפול בנוירופידבק, מוצמדים לראשו של המטופל חיישנים המודדים את גלי המוח. חיישנים אלו מחוברים גם למחשב עליו מוצג סרט. בזמן הטיפול, המטופל מתבקש לצפות בסרט המוצג על גבי מסך המחשב ויכול לשלוט על הקרנתו באמצעות שינוי דפוסי גלי המוח שלו בכיוון רצוי (כלומר, לגלים מוחיים בטווח הנורמה). כאשר גלי המוח הינם בכיוון הרצוי, הסרט מוקרן באופן חלק ללא הפרעות. לעומת זאת, כאשר גלי המוח של המטופל אינם בכיוון הרצוי וישנם שיבושים בהקרנת הסרט כך שהסרט הופך למטושטש, הסאונד משתבש ואיכות הצפייה בסרט יורדת. שיבושים אלו יגרמו למוחו של המטופל לשנות את פעילות גלי המוח לדפוסים מיטיבים. למעשה, המוח מקבל תגמול (פרס) על ייצור גלי מוח רצויים בכך שהסרט מוקרן ללא הפרעות, ולכן הוא ינסה לייצר כמה שיותר גלי מוח רצויים. באמצעות אימון חוזר ונשנה של גלי המוח, לומד מוחו של המטופל לשנות ולשפר את מצבו המוחי.  

למי זה מיועד?

הטיפול מיועד לילדים החל מגיל 6 בערך, בני נוער ומבוגרים. 

טיפול נוירופידבק יעיל לטיפול ב:

הפרעות קשב וריכוז

הפרעות בשינה

הפרעות חרדה

דיכאון 

שיפור יכולות קוגניטיבי

מאמרים שיכולים לעניין אותך

פגיעה עצמית

פגיעה עצמית

חיתוך ופגיעה עצמית (המאמר תורגם בלשון נקבה אך מתייחס לשני המינים) האם את רוצה להפסיק לפגוע בעצמך? למדי על פגיעה עצמית וכיצד ניתן להרגיש טוב

קרא עוד »
גלילה לראש העמוד
Call Now Button